5 svarīgi noteikumi web–seriāla radīšanai

Web – seriāla radīšana ir ļoti aizraujoša un interesanta nodarbe un kādreiz mums, stāsta stāstītājiem, nav pacietības un tik ļoti gribas ātrāk visu izstāstīt, ka mēs galīgi aizmirstam par pašu procesu. Ir svarīgi, lai mēs atcerētos par visiem web – seriāla noteikumiem un zinātu, ko darīt ar tiem pēc tam, kad būsim tos uzņēmuši. Tāpēc, pirms pirmā kastinga kadra uzņemšanas, pārliecinieties, vai ar noteikumiem viss ir kārtībā.

Scenārijs

Scenārijam ir jābūt uzrakstītam pirms filmēšanas sākuma, pat ja jūs taisāties uzņemt dokumentālo kino. Scenārijs jums ļoti palīdzēs, jūs varēsiet viegli orientēties, redzot scenāriju jūs sapratīsiet, kas jums ir uzfilmēts un kas vēl ir jāuzfilmē. Ja jūs veidojat šovu, kurš ir līdzīgs ziņām, jūs varat dažas scenārija daļas uzrakstīt jau laicīgi un pēc tam tās izmantot, gadījumā, ja neatradīsiet neko labāku. Ja jūs esat nolēmis veidot dramatisku web – seriālu, tad jums ir jāuzraksta scenārijs pirmajai sezonai ( vismaz dažas pirmās sezonas epizodes).

Nauda

Jā, jūs mani pareizi sapratāt! Jums būs vajadzīga nauda. Kāpēc? Tāpēc, lai video operatoram nopirktu vismaz picu vai arī iegūtu no filmēšanas maksimālo efektu. Jums jābūt pārliecinātam, ka jums ir nauda. Ļoti labi, ja jūs mācāties kino skolā un jums ir daži talantīgi draugi, vai arī ja jums ir daudz brīva laika. Pacentieties visu izdarīt bez naudas – tā ir interesantāk un jautrāk, bet ja jums nav talanta un laika, tad labāk uzaiciniet profesionāļus. Derēs pat profesionāļi iesācēji. Tad jums palīdzēs: pirmkārt, radīt augstas kvalitātes šovu, otrkārt, virzīt viņu tālāk, jo jums neliks mieru tas fakts, ka jūs ieguldījāt viņā savu naudu un visu sevi.

Sociālais tīkls

Ja jūs nepiederat nevienai sociāla tīkla daļai, bet būtu labāk, ja piederētu visām, tad jums tieši šobrīd ir jāreģistrējas un pēc iespējas ātrāk. Nopietni! Pārstājiet lasīt un sāciet reģistrēties Facebook, Twitter, YouTube un Linkedin. Tieši tādā secība un tad turpiniet lasīt.

Esmu pārliecināti, ka lielāka daļa turpina lasīt, tāpēc, ka jūs jau esat sociālajos tīklos. Cik stiprs ir jūsu sociālais tīkls? Kāda tam ir nozīme? Parasti daudz lielāka, nekā jūs varat iedomāties. Radiet un veidojiet savu sociālo tīklu. Jūsu web – seriāla panākumi ir atkarīgi no jūsu sociālajiem tīkliem un no tā, cik lieli tie ir. Nepievienojieties cilvēkiem draugos masveidīgi, tas nepalīdzēs. Ir pavisam cits, vienkāršs veids, katru nedēļu veidojiet aktīvus kontaktus ar 10 jauniem cilvēkiem. Tiem ir jābūt tādiem cilvēkiem, kuri jums ir interesanti un kurus interesē tas, par ko ir jūsu šovs. Nesūtiet spamu. Veidojiet katru nedēļu 10 jaunus kontaktus. Viena gada laikā jums būs aptuveni 520 jaunu paziņu. Tie būs reāli cilvēkiem, ar kuriem jūs varēsiet sarakstīties, nevis kuri vienkārši tāpat ir pievienoti jūsu draugu lokam. Katrs reāli pievienots cilvēks – vēl viens jūsu šova skatītājs.

Mārketinga ideja

Kāpēc tā ir tik svarīga? Tāpēc, ka daudzi, vienreizēji web – seriāli aizgāja nebūtībā tikai tāpēc, ka tie nebija pienācīgi izreklamēti. Tiem nebija pareizi izvēlēts mārketings, tos vienkārši ievietoja YouTube vai kādā citā saitē, kurš varbūt pat nebija indeksēts Google, vai arī vienkārši aizsūtīja vēstulēs saviem draugiem ar cerību, ka tie gribēs padalīties ar saviem draugiem.

Patiesībā labs interneta mārketings neprasa lielus finansiālos līdzekļus. Tas prasa daudz laika. Tāpēc jums ir vajadzīgs plāns. Var jau plānu nedomāt, bet ja jūs savai pirmajai epizodei gribat saņemt 1000 skatījumus, tad jums ir jādomā, kur jūs tos ņemsiet.

Enerģija

Jums ir vajadzīgs ļoti daudz enerģijas. Web – seriāla radīšana un uzturēšana pie dzīvības prasa ļoti daudz enerģijas. Tāpēc, pajautājiet sev, vai jums pietiks enerģijas? Cītīgi jāstrādā un labi jāatpūšas gan jums, gan jūsu komandai.

Noteikti, ir vēl daudz citu svarīgu noteikumu, lai izveidotu labu web – seriālu, bet par tiem varbūt citu reizi.