Labākās XXI gadsimta zinātniski – fantastiskās filmas

Jau kopš seniem laikiem, cilvēce trenējas briesmīgu pasaku sacerēšanā, bet ar kinematogrāfijas parādīšanos, šī māksla nokļuva pavisam citā līmenī.

1.”Sunshine” (2007)

Pienācīgi nenovērtētais, zinātniski – fantastiskais Denija Boila šedevrs, stāsta mums par kosmiskā kuģa ar simbolisku nosaukumu “Ikar – II” lidojumu uz Sauli. Kuģa ekipāža, dziestošās gaismekļa sirdī iešauj milzīgas jaudas bumbu un atgriež to pie dzīvības. Atšķirībā no citiem darbiem, kuri jau ir kļuvuši par klasiku, galvenās šīs filmas priekšrocības ir tās, ka to ir viegli un interesanti skatīties un tās sižets ir, patiešām, aizraujošs.

2.”Donnie Darko” (2001)

26 gadus vecā režisora, Ričarda Kellija, filma – debija nevar palielīties ar vieglu nomas likteni, šī filma ekrānos parādījās uzreiz pēc notikumiem 9/11 un daudzi skatītāji to vienkārši nepamanīja, tāpēc, filmai ar grūtībām izdevās atpelnīt ieguldītos finansiālos līdzekļus. Tomēr, pēc drūmās, sirreālistiskās parādīšanās DVD, kino kritiķi un skatītāji pievērsa tai savu uzmanību. Tikai tad, filma beidzot ieguva samērā augstu atzīmi gan no kino kritiķiem, gan no skatītājiem. Ceļojums laikā, fatālisti zaķu tērpos, neveiksminieks Donnijs, kā tik tur tajā filmā nav, Kellija režisora stils, labā nozīmē, pamatīgi ieintriģē, šī žanra mīļotājiem šī filma ir obligāti jāredz.

3.”Monsters” (2010)

Pirms ķerties klāt klasiskā sižeta par Godzillu ekranizācijai, Garets Edvards uzfilmēja filmu par to, kā žurnālists un bosa meita cenšas izkļūt no teritorijas, kura ir inficēta ar citplanētiešu vīrusu. Šī filma, ir viena no lētākajām, tāda žanra filmām visā kinematogrāfijas vēsturē, pats režisors ir atzinies, ka filma izmaksāja mazāk par 500 tūkstošiem dolāru un filmēšanas laukumā bija nodarbināti tikai seši cilvēki. Filma tika filmēta ar amatieru kamerām bez iepriekšējās sagatavošanās.

4.”Reign of Fire” (2002)

“Uguns vara” ir diezgan rets, vairāku, sajauktu žanru paraugs. 2020. gada Londonu terorizē milzīgs pūķis, kuru nejauši ir pamodinājuši metropolitēna celtnieki, bet pūķu mednieks no Amerikas sāk vadīt cīņu pret šo nejauko briesmoni. Kas vēl vairāk ir vajadzīgs skatītājam priekš pilnas laimes?

5.”Attack the Block” (2011)

Asinskārie citplanētieši pret britu pusaudžiem – kurš kuru? Galvenais Džo Korniša trillera vēstījums – ka tikai pusaudži no Londonas nomalēm ir spējīgi glābt cilvēci no iznīcības. Filmas laikā varam vērot gan jauniešu komēdijas, gan šausmu filmu elementus.

6.”Cloverfield” (2008)

Ar sižetu par milzīgu, briesmīgu monstru mūsdienās reti kuru var pārsteigt, bet neskatoties uz to, režisora Metta Rīvza versija ir tā vērta, lai to noskatītos.

7.”Primer” (2004)

Kurš ir teicis, ka zinātniskai fantastikai ir jābūt vieglai un virspusējai? Matemātiķa, Šeina Karruta, debijas darbs kinorežisora jomā ar to tik tiešām nav spējīgs palepoties. Neskatoties uz pieticīgo budžetu (aptuveni 7000 dolāru), specifiskiem dialogiem, kuri ir pārpildīti ar fizikas terminoloģiju, filmu neticami labi uzņēma gan kino kritiķi, gan skatītāji.

8. “Minority Report” (2002)

Šo ģeniālo, Stīvena Spīlberga, eksperimentu, gribas skatīties ne vienu un ne divas reizes. Par pamatu viņš ir paņēmis Filipa Dika stāstu, pievienojis tam 102 miljonus dolāru budžeta izskatā un uzfilmējis filozofiska rakstura līdzību.

9.”Moon 2112” (2009)

Devida Džonsa dēla, debiju režisora lomā, var uzskatīt par veiksmīgu. Šajā filmā tiek izmantots daudz maketu – Mēness staciju, kosmisko kuģu utt., bet kino kritiķi, par galveno trūkumu, uzskata ne jau šo faktu, viņi uzskata, ka filmai trūkst dramatiskās intrigas. Neskatoties uz to, filma noteikti patiks šī žanra cienītājiem.

10.”The World’s End” (2013)

Šajā filmā ir apvienoti vairāku veidu žanri, režisors Edgars Raits, ar tiem it kā žonglē. Te ir sastopama gan zinātniskā – fantastika, gan trilleris, gan komēdija. Jāatzīmē, kvalitatīvs mūzikas pavadījums un savdabīgs, materiāla pasniegšanas veids.