5 svarīgi noteikumi web–seriāla radīšanai

Web – seriāla radīšana ir ļoti aizraujoša un interesanta nodarbe un kādreiz mums, stāsta stāstītājiem, nav pacietības un tik ļoti gribas ātrāk visu izstāstīt, ka mēs galīgi aizmirstam par pašu procesu. Ir svarīgi, lai mēs atcerētos par visiem web – seriāla noteikumiem un zinātu, ko darīt ar tiem pēc tam, kad būsim tos uzņēmuši. Tāpēc, pirms pirmā kastinga kadra uzņemšanas, pārliecinieties, vai ar noteikumiem viss ir kārtībā.

Scenārijs

Scenārijam ir jābūt uzrakstītam pirms filmēšanas sākuma, pat ja jūs taisāties uzņemt dokumentālo kino. Scenārijs jums ļoti palīdzēs, jūs varēsiet viegli orientēties, redzot scenāriju jūs sapratīsiet, kas jums ir uzfilmēts un kas vēl ir jāuzfilmē. Ja jūs veidojat šovu, kurš ir līdzīgs ziņām, jūs varat dažas scenārija daļas uzrakstīt jau laicīgi un pēc tam tās izmantot, gadījumā, ja neatradīsiet neko labāku. Ja jūs esat nolēmis veidot dramatisku web – seriālu, tad jums ir jāuzraksta scenārijs pirmajai sezonai ( vismaz dažas pirmās sezonas epizodes).

Nauda

Jā, jūs mani pareizi sapratāt! Jums būs vajadzīga nauda. Kāpēc? Tāpēc, lai video operatoram nopirktu vismaz picu vai arī iegūtu no filmēšanas maksimālo efektu. Jums jābūt pārliecinātam, ka jums ir nauda. Ļoti labi, ja jūs mācāties kino skolā un jums ir daži talantīgi draugi, vai arī ja jums ir daudz brīva laika. Pacentieties visu izdarīt bez naudas – tā ir interesantāk un jautrāk, bet ja jums nav talanta un laika, tad labāk uzaiciniet profesionāļus. Derēs pat profesionāļi iesācēji. Tad jums palīdzēs: pirmkārt, radīt augstas kvalitātes šovu, otrkārt, virzīt viņu tālāk, jo jums neliks mieru tas fakts, ka jūs ieguldījāt viņā savu naudu un visu sevi.

Sociālais tīkls

Ja jūs nepiederat nevienai sociāla tīkla daļai, bet būtu labāk, ja piederētu visām, tad jums tieši šobrīd ir jāreģistrējas un pēc iespējas ātrāk. Nopietni! Pārstājiet lasīt un sāciet reģistrēties Facebook, Twitter, YouTube un Linkedin. Tieši tādā secība un tad turpiniet lasīt.

Esmu pārliecināti, ka lielāka daļa turpina lasīt, tāpēc, ka jūs jau esat sociālajos tīklos. Cik stiprs ir jūsu sociālais tīkls? Kāda tam ir nozīme? Parasti daudz lielāka, nekā jūs varat iedomāties. Radiet un veidojiet savu sociālo tīklu. Jūsu web – seriāla panākumi ir atkarīgi no jūsu sociālajiem tīkliem un no tā, cik lieli tie ir. Nepievienojieties cilvēkiem draugos masveidīgi, tas nepalīdzēs. Ir pavisam cits, vienkāršs veids, katru nedēļu veidojiet aktīvus kontaktus ar 10 jauniem cilvēkiem. Tiem ir jābūt tādiem cilvēkiem, kuri jums ir interesanti un kurus interesē tas, par ko ir jūsu šovs. Nesūtiet spamu. Veidojiet katru nedēļu 10 jaunus kontaktus. Viena gada laikā jums būs aptuveni 520 jaunu paziņu. Tie būs reāli cilvēkiem, ar kuriem jūs varēsiet sarakstīties, nevis kuri vienkārši tāpat ir pievienoti jūsu draugu lokam. Katrs reāli pievienots cilvēks – vēl viens jūsu šova skatītājs.

Mārketinga ideja

Kāpēc tā ir tik svarīga? Tāpēc, ka daudzi, vienreizēji web – seriāli aizgāja nebūtībā tikai tāpēc, ka tie nebija pienācīgi izreklamēti. Tiem nebija pareizi izvēlēts mārketings, tos vienkārši ievietoja YouTube vai kādā citā saitē, kurš varbūt pat nebija indeksēts Google, vai arī vienkārši aizsūtīja vēstulēs saviem draugiem ar cerību, ka tie gribēs padalīties ar saviem draugiem.

Patiesībā labs interneta mārketings neprasa lielus finansiālos līdzekļus. Tas prasa daudz laika. Tāpēc jums ir vajadzīgs plāns. Var jau plānu nedomāt, bet ja jūs savai pirmajai epizodei gribat saņemt 1000 skatījumus, tad jums ir jādomā, kur jūs tos ņemsiet.

Enerģija

Jums ir vajadzīgs ļoti daudz enerģijas. Web – seriāla radīšana un uzturēšana pie dzīvības prasa ļoti daudz enerģijas. Tāpēc, pajautājiet sev, vai jums pietiks enerģijas? Cītīgi jāstrādā un labi jāatpūšas gan jums, gan jūsu komandai.

Noteikti, ir vēl daudz citu svarīgu noteikumu, lai izveidotu labu web – seriālu, bet par tiem varbūt citu reizi.

Visvairāk gaidītie 2016. gada ārzemju seriāli

Katru dienu uz televīzijas ekrāniem parādās desmitiem jaunu seriālu, bet tikai daži no tiem aizrauj skatītājus tik ļoti, ka tie ar nepacietību gaida nākamo sēriju. Ņemot vērā visu šo daudzveidību, mēs pacentāmies izvēlēties visinteresantākos ārzemju projektus, kuri piedāvā visdažādākos žanrus.

WESTWORLD

Seriāls tiek uzņemts pēc tāda paša nosaukuma filmas, kura tika uzņemta 1973. gadā, scenārija autors un režisors ir fantastikas žanra rakstnieks Maikls Kraitons. Par kādreiz tik populārās filmas televīzijas versiju kļuva zināms 2013. gadā. Seriāla uzņemšana sākās vienu gadu vēlāk. Saskaņā ar autora ieceri, notikumi risināsies tuvā nākotnē. Amerikā sāks parādīties tematiskie izklaides parki, kuri būs veltīti dažādiem vēstures periodiem: Viduslaikiem, Senajai Romai, kā arī mežonīgajiem Rietumiem. Katru parku apdzīvos cilvēkiem līdzīgi androīdi. Viņi apkalpos parkus un izpildīs statistu lomu. Parka ciemiņi var darīt ar robotiem visu, ko vien vēlās: izvarot, sakropļot, nogalināt, bet tajā paša laikā, viņi ir pasargāti no jebkuriem potenciāliem riskiem. Viss bija mierīgi līdz tam brīdim, kamēr programma, kura kontrolēja androīdu uzvedību parkā “Rietumu pasaulē”, netika bojāta. Tagad androīdi uzsāk cilvēku medības.

PREACHER

2016. gadā televīzijas skatītajiem tiks piedāvāts jauns, komiksu – grāvējs, seriāls “PREACHER”. Scenāriju tam uzrakstīja Sets Rogens un Evans Goldbergs. Sižeta centrā atrodas mācītājs Džessijs Kasters, kurā ir iemiesojusies radība vārdā Genezis, eņģeļa un dēmona bērns, kurš ir spējīgs apstāties blakus Dievam. Šī radība ir apveltījusi mācītāju ar neticamu spēku. Tagad, kad viņš zina, ka Visuvarenais ir pieņēmis lēmumu paiet malā no saviem darbiem, viņš kopā ar savu draudzeni Tulilu un vampīru Kessedi ierodas pie viņa uz tikšanos.

BILLIONS

Tas ir viens, no visvairāk gaidītajiem seriāliem. Šis stāsts būs par konfrontāciju starp diviem bosiem – finanšu ģēniju un federālo prokuroru. Pirmizrāde šim seriālam bija paredzēta jau 2016. gada 17. janvārī.

THE X – FILES

Kanāls “FOX” iemiesoja neskaitāmu seriāla THE X – FILES pielūdzēju vēlēšanos un jau 2016. gada 24. janvārī uz ekrāniem parādījās šī seriāla turpinājums. Kriss Karters, idejas autors un projekta scenārists, lūdz uzskatīt iemīļoto aģentu Skallijas un Maldera atgriešanos nevis par iepriekšējo sēriju turpinājumu, bet par pilnīgi jaunu stāstu, mini – seriālu.

THE SHANNARA CHRONICLES

Vērienīgs, fantasy tipa seriāls, kurš ekrānos parādījās 2016. gada 5. janvārī. Pirmajā sezonā, tas stāstīs stāstu par burvju koku Elkrisu, kurš ir aicināts apsargāt sienu, aiz kuras, pēc kara starp Labumu un Ļaunumu, tika ieslodzīti dēmoni. Koks Elkris, kurš sevī nes Zemes enerģiju lēnām iet bojā un tagad karaļa pēctecim ir jāatrod veids, kā atdzīvināt šo koku.

VINYL

VINYL ir viens no visvairāk gaidītajiem jaunumiem 2016. gadā. Šī projekta autors ir Martins Skorseze un grupas The Rolling Stones solists Miks Džagers. Seriāla darbība notiks nu jau tālajos, XX. gadsimta 1970. gados. Sižeta centrā būs skaņu ierakstīšanas firmas American Century galva Ričijs Finestra, kurš cenšas nepazaudēt savu personīgo biznesu.

LEGENDS OF TOMORROW

Šis seriāls apvieno sevī divus citus seriālus, kuru varoņi tagad no otršķirīgiem pārvēršas par vienu komandu, lai varētu stāties pretī praktiski nemirstīgajam ļaunuma iemiesojumam.

Labāko seriālu TOP 50

Televīzijas seriāli ir īpašs kinematogrāfijas mākslas veids, kurš ir ļoti daudzveidīgs un ne mazāk interesants, kā tā saucamais “lielais kino”. Daudzsēriju projekti tiek iedalīti dažādos žanros – melodrāmās, piedzīvojumu filmās, detektīvos, briesmu filmās, fantastikas filmās, komēdijās un multfilmās.

Kā jebkurā, ar šova biznesu saistītajā jomā, arī šeit var sastapt ļoti dažādas kvalitātes produktus, kuriem ir ļoti atšķirīgs līmenis. Bet nav šaubu, ka pasaulē atzītos seriālus ciena gan kino kritiķi, gan skatītāji un tie ir ne mazāk populāri, kā “nopietna” satura filmas.

Bet, lai katrs no mums, skatītājiem, būtu tiesīgs izteikt savas domas un viedokli, tiek veidots TOP – reitingu saraksts, kuru iespaido jebkura, ieinteresēta cilvēka balss. Sarakstā var nokļūt gan jauns projekts, gan sen pagājušo gadu daudzsēriju filmas.

Labākie seriāli atnes saviem radītājiem ne tikai slavu un panākumus, bet arī lielu naudu, tāpēc šajā biznesā eksistē seriāli, kuri gadiem ilgi neatstāj televīzijas ekrānus, ne tikai nezaudē savus pielūdzējus, bet iegūst lielu skaitu jaunu skatītāju. Gadās arī tā, ka daudzas vecas idejas pārdzīvo arī otro piedzimšanu.

1. Breaking Bad, 2008, ASV. Drāma, krimināls.
2. Game of Thrones, 2011, ASV. Fantastika.
3. Spartacus: Gods of the Arena, 2011. Biogrāfiskā, grāvējs, drāma, piedzīvojumi.
4. True Detective, 2014, ASV. Detektīvs, drāma, krimināls.
5. Sherlock, 2010, Lielbritānija. Detektīvs, drāma.
6. Fargo, 2014, ASV. Drāma, krimināls.
7. The 10th Kingdom, 2000, ASV, Lielbritānija, Vācija. Detektīvs, komēdija, melodrāma, piedzīvojumi, ģimenes, fantastika.
8. Spartacus: Blood and Sand, 2010, ASV. Biogrāfiskā, grāvējs, drāma, vēsturiskā, piedzīvojumu.
9. Battlestar Galactica, 2014, ASV, Lielbritānija. Grāvējs, drāma, piedzīvojumi, fantastika.
10. The Office, 2005, ASV. Drāma, komēdija.
11. Mad Men, 2007, ASV. Drāma.
12. How I Met Your Mother, 2005, ASV. Komēdija, melodrāma.
13. Firefly, 2002, ASV. Grāvējs drāma, piedzīvojumi, fantastika.
14. Moonlighting, 1985, ASV. Detektīvs, drāma, komēdija, melodrāma.
15. Boardwalk Empire, 2010, ASV. Drāma, vēsturiska, krimināls.
16. Gossip girl, 2007, ASV. Drāma, komēdija, melodrāma.
17. The Flash, 2014, ASV. Grāvējs, drāma, piedzīvojumi, fantastika.
18. Better Call Saul, 2015, ASV. Drāma, komēdija, krimināls.
19. Black Mirror, 2011, Lielbritānija. Drāma, komēdija, trilleris.
20. Olive Kitteridge, 2014, ASV. Drāma.
21. Merlin, 2018, Lielbritānija.
22. Doctor Who, 2005, Lielbritānija. Drāma, piedzīvojumi, fantastika.
23. Grimm, 2011, ASV. Detektīvs, drāma, šausmas, fantastika.
24. The Knick, 2014, ASV. Drāma.
25. Vikings, 2013, Īrija, Kanāda. Grāvējs, kara, drāma, vēsturiska.
26. Arrow, 2012, ASV. Grāvējs, detektīvs, drāma, krimināls, piedzīvojumi, fantastika.
27. Columbo, 1968, ASV. Detektīvs, krimināls.
28. Ray Donovan, 2013, ASV. Drāma.
29. 11/22/63, 2016, ASV. Mistika, trilleris, fantastika.
30. Hannibal, 2013, ASV. Detektīvs, drāma, krimināls.
31. Babylon 5, 1994, ASV. Grāvējs, drāma, fantastika.
32. ALF, 1986, ASV. Drāma, komēdija, ģimenes, fantastika.
33. Band of brothers, 2001, ASV, Lielbritānija. Kara, drāma, vēsturiska, piedzīvojumu.
34. Rome, 2005, ASV, Lielbritānija. Grāvējs, kara, drāma, vēsturiska, melodrāma.
35. Daredevil, 2015, ASV. Drāma, fantastika.
36. Castle, 2019, ASV. Grāvējs, fantastika.
37. Homeland, 2011, ASV. Drāma, trilleris.
38. American Horror Story, 2011, ASV. Detektīvs, drāma, trilleris, šausmas, fantastika.
39. House of Cards, 2013, ASV. Drāma.
40. The Walking Dead, 2010, ASV. Drāma, trilleris, šausmas.
41. Misfits, 2009, Lielbritānija. Drāma, komēdija, fantastika.
42. Fringe, 2008, ASV, Kanāda. Detektīvs, drāma, trilleris, šausmas, fantastika.
43. The Tudors, 2007, ASV, Kanāda, Īrija. Kara, drāma, vēsturiska, melodrāma.
44. Broadchurch, 2013, Lielbritānija. Drāma, krimināls.
45. The Mentalist, 2008, ASV. Detektīvs, drāma, krimināls.
46. Legend of the Seeker, 2008, ASV. Grāvējs, drāma, komēdija, piedzīvojumi, fantastika.
47. Sliders, 1995, ASV. Piedzīvojumi, fantastika.
48. Almost Human, 2013, ASV. Grāvējs, drāma, fantastika.
49. Prison Break, 2005, ASV. Grāvējs, drāma, krimināls, trilleris.
50. Supernatural, 2005, ASV. Detektīvs, drāma, trilleris, šausmas, fantastika.