Visgudrākie un izglītotākie aktieri

Daudzi uzskata, lai kļūtu par kinematogrāfijas zvaigzni vai, lai iemantotu popularitāti ir nepieciešams talants, skaistums un kaut minimāla izglītība. Protams, arī šīs īpašības ir svarīgas. Bet ceru, ka jūs man piekritīsiet, ka mūsdienu sabiedrībā , izņemot talantu un ārējo skaistumu, eksistē vēl arī citas prioritātes lai gūtu panākumus. Liela nozīmē mūsdienās ir izglītībai, prātam, apdāvinātībai, lietišķumam, spēja visu laiku apgūt kaut ko jaunu un skaidrība par saviem nākotnes plāniem. Ir daudz slavenu aktieru, kuri ar savu pieredzi, ir pierādījuši, ka tas viss ir iespējams.

Daudzu kino zvaigžņu liktenis varēja iegrozīties pavisam citādāk, viņi varēja kļūt ne tikai par aktieriem, bet arī par zinātniskajiem darbiniekiem, inženieriem, psihologiem un advokātiem. Daudzi ir pabeiguši labākās universitātes, kur gadiem ilgi ir mācījušies aktierspēli, un ieguvuši labu izglītību. Daudzi no viņiem var palielīties ar savu augsto IQ līmeni.

Visspilgtākais gudra prāta, skaistuma un talanta piemērs ir aktrise, scenāriste, kino producente un kinorežisore – Natālija Portmane. Viņa dejoja un aktīvi uzstājās jau no četru gadu vecuma. Mācības vidusskolā apvienoja ar zinātniskajiem pētījumiem, kurus veica kopā ar zinātniekiem, piedalījās un tika līdz pusfinālam zinātniskajās sacensībās vecāko klašu skolēniem (Intel STS).

Skolu pabeidza ar izcilību, iestājās Hārvardas universitātē, tur ieguva bakalaura pakāpi psiholoģijā. Mazliet vēlāk, lai nostiprinātu svešvalodu zināšanas, mācījās Jeruzalemes universitāte, tur apguva: arābu, japāņu un franču valodas. Viņai pašai ir divas dzimtās valodas – ivrita un angļu valoda. Viņa nodarbojas ar sabiedrisko darbību, dažādos gados ir ņēmusi aktīvu dalību prezidenta pirmsvēlēšanu kampaņās. Viņas intelekta koeficients ir 160.

Izcilā, “Oskariem” bagātā, mūsu laikmeta aktrise – Merila Strīpa. Tā par viņu izsakās kinokritiķi. jau kopš 12 gadu vecuma, Merila nodarbojās ar mūziku, bet 15 gados iestājās Vasaras koledžā, tur viņa apguva dramatiskās mākslas pamatus.

Merila pabeidza koledžu un ieguva bakalaura pakāpi, tad piedalījās apmaiņas programmā un mācījās Dartmutas koledžā, tad savas mācības turpināja prestižā drāmas skolā –Jēlas universitātē, tajā laikā aktrise aktīvi piedalījās arī teatrālajā pulciņā. Mācoties, tieši šajā skolā, jaunā aktrise pirmo reizi kāpa uz skatuves dēļiem.

Pēc universitātes beigšanas, ieguva maģistra pakāpi gleznotājmākslā. Savu pirmo “Oskaru” saņēma 1979. gadā par labāko sieviešu lomu filmā “Krāmere pret Krāmeru”. Kopš tiem laikiem, aktrise, ir piedalījusies vairāk nekā piecdesmit filmās un saņēmusi desmit “Oskarus”.

Zviedru izcelsmes, amerikāņu kinoaktieris, producents un scenārists, plaši pazīstams ar savām lomām filmās – grāvējos – Dolfs Lundgrēns. Jaunībā viņš nodarbojās ar sportu un izcīnīja dažādus titulus savā sporta karjerā.

Pēc skolas beigšanas mācījās ķīmiju Vašingtonas universitātē, bet no turienes tika iesaukts armijā. Tālāk mācības turpināja ķīmisko tehnoloģiju fakultātē Stokholmā, Karalisko tehnoloģiju institūtā. Pēc institūta beigšanas ieguva bakalaura pakāpi ķīmiskajā mašīnbūvniecībā.

Tālāk, mācības turpināja Sidnejas universitātē, saņēma maģistra diplomu. Nākošais etaps – Masačūsetsas tehnoloģiskais institūts Bostonā, tur viņam bija iespēja iegūt zinātnes doktora grādu, viņš satika amerikāņu dziedātāju Greisu Džonsu un aizbrauca uz Ņujorku. Tur viņš sāka mēģināt filmēties, jo viņa draugi jau sen mēģināja viņu pierunāt, spert tādu soli. Pēc reitinga Mensa International ziņām, intelekta līmenis aktierim sastāda 160 balles.